وبلاگ

 ظروف پذیرایی برای یلدا ( جذاب ترین تزیین شب یلدا با ظروف مسی)

مس شب یلدا

شب یلدا یکی از سنت های دیرینه ایرانیان است که آخرین شب پاییز را که بلندترین شب سال است جشن می­گیرند. این شب را با نام هایی چون شب چله، خورشید شکست ناپذیر و یا میلاد مهر نیز می­ شناسند. با وجود همه ی پستی بلندی های زندگی امروزه این سنت همچنان پابرجاست حتی اگر فقط به یک شیرینی و چایی خلاصه شود ولی مهم دورهم جمع شدن خانواده شب نشینی و گپ و گفتگو است.

یکی از بخش های جذاب و دوست داشتنی این شب تزیین شب یلدا با ظروف مسی و خوراکی هایی است که در این شب خورده می‌شود، خوراکی های پاییزی و رنگارنگ که البته در هر یک از شهرهای ایران متفاوت است و یکی از بخش های جذاب دیگر شعرخوانی است که نگاهی به دیوان حافظ انداخته و شعرهای جذاب حضرت حافظ را می‌خوانند و لذت می‌برند.

خانم‌های خانه قبل از هر مناسبتی دغدغه تزئینات و چیدمان را دارند و دوست دارند چیدمان هر مراسم با مراسم های دیگر متفاوت و همچنین مناسب باشد. شب یلدا هم یکی از این مناسبت هایی است که سال‌های سال است خانواده های ایرانی این شب را دور هم جمع شده و جشن می­گیرند.

شیرینی خوری مسی

شیرینی خوری پایه دار مسی مناسب شب یلدا

بهترین ایده برای یک سنت دیرین یک تزئین سنتی و درعین حال جذاب است. این نوع تزئینات را می‌توانید با استفاده از ظروف مسی به راحتی و زیبایی بسیار فراهم کنید.

همراه ما باشید تا ظروف پذیرایی برای یلدا را باهم ببینیم.

تزئین شب یلدا با ظروف مسی

ظروف مسی از قدیم الایام مورد لطف مردم ایران قرار داشت وبه دلیل سنتی و شیک بودن محبوبیت خاصی در بین مردم دارد. اگر می‌خواهید یک دیزاین سنتی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از این ظروف استفاده کنید.

می‌توانید از این ظروف برای تزئین یک شب به یاد ماندنی استفاده کنید. ظروف مسی در انواع مختلف سینی، آجیل خوری، شکلات خوری، جا شمعی، میوه خوری، شیرینی خوری و… هستند که می‌توانید از هریک از آن‌ها بسته به نیازتان استفاده کنید.

یک ترکیب که می‌تواند خیلی مناسب باشد ظروف مسی بزرگ و گرد پر از خوراکی های رنگارنگ به همراه یک سماور قدیمی است. این ترکیب انسان را به دیرباز ها می­برد و برای یک مناسبت سنتی مثل شب یلدا بسیار زیبا است.

محبوب ترین چیدمان برای شب یلدا یک رومیزی ترمه بزرگ و درخشان همراه با سینی های مسی بزرگ و ظروف کوچک و ظریف در داخل سینی بزرگ قلم کاری شده است که جلوه ایی جذاب به سفره و یا میز می‌دهد.

سینی مسی طرحدار

برای این شب به خصوص می‌توانید از جا شمعی‌ها و شمع‌های مسی استفاده کنید. جا شمعی های مسی پایه دار بسیار خاص به نظر می‌رسند؛ مخصوصا اگر کنار یک سینی بزرگ قرار گرفته باشند. مخصوصا برای سفره هایی که برای تازه عروس ها چیده می­شود این ترکیب، ترکیبی بسیار شیک است.

گلدان های مسی گزینه دیگری هستند که برای سفره شب یلدا بسیار مناسب هستند و خیلی شیک و خاص دیده می‌شوند که می‌توانید همراه با گل های پاییزی در سفره شب یلدا استفاده کنید.

ظروف پایه دار همواره طرفداران خاصی داشتند اگر هم از جنس مسی باشند که خیلی محبوب تر هستند. ظروف پایه دار مسی برای مناسبت های گوناگون مثل شب یلدا یا سفره عید نوروز و یا سفره عقد خیلی شیک به نظر میرسد.

یکی از خاص ترین چیدمان هایی که با ظروف مسی میتوانید درست کنید ترکیب ظروف مسی با ظروف چوبی است. ظرف پایه دار مسی با سینی ها چوبی بزرگ به راحتی ست شده و با میوه های رنگارنگ پاییزی جلوه خاصی به سفره شب یلدا میدهد.

میوه خوری های بزرگ قلم کاری شده موردی بسیار شیک است که همراه با بشقاب های کوچک استفاده می‌شوند و خیلی جذاب به نظر می‌رسد.

شام شب یلدا یکی از مهمترین مواردی است که خانم های خانه حساس هستند. معمولا اگر مهمانی برپا باشد شام این شب خیلی مفصل تر است. در بعضی از شهرها شام این شب به خصوص است و غذاهای محلی درست می‌کنند و از این شب لذت بیشتری می­برند.

چقدر جذاب می‌شود که این غذاهای سنتی و خوشمزه در ظروف مسی سرو شوند و با ظروفی که در سفره شب یلدا چیده شده اند ست می­شوند.

شب یلدا برای عروسان یکی از مناسبت های به خصوصی است که معمولا در ایران رسم است که این شب را جشن می‌گیرند و هدیه های خاصی برای عروسان و دامادان تدارک می‌بینند که چه بهتر است که این هدیه ها با تزئینات شیکی باشد.

لاله مسی

همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد به تزئین سفره شب یلدا اهمیت بسیاری بدهند و تمام سعی خود را می‌کنند تا این سفره بسیار شیک باشد. استفاده از میوه آرایی های شیک و غذاهای رنگارنگ ظروف مسی زیبا یک مورد بسیار مناسب است.

و در نهایت به عنوان یک ایرانی اصیل در مناسب های گوناگون بهتر است هنر و فرهنگ ایرانی را پاس بداریم و سعی کنیم در این مناسبت ها و جشن ها از رسم و رسوم ایرانی پیروی کنیم. شب یلدا یکی از مهم‌ترین مراسم های ایرانیان در آخر فصل پاییز است پس چه بهتر که در این شب از ظروف مسی ایرانی استفاده کنیم که جلوه ایی زیبا و شیک در این شب برای سفره ما می‌سازند و می‌توانیم بهترین دیزاین ها را با ظروف مسی برای شب یلدا فراهم کنیم.

سخن آخر

در این مقاله در مورد ایده‌های ظروف پذیرایی برای یلدا با شما صحبت کردیم و ایده‌های چیدمان برای یلدا با ظروف مسی را به شما گفتیم.

اگر شما هم دوست دارید تا در این جشن باستانی بسیار درخشان و با اصالت باشید، توصیه ما این است که از ظروف پذیرایی ما استفاده کنید تا بهترین خاطره‌ها را رقم بزنید.

برای خرید می‌توانید از طریق سایت ما اقدام کنید. اگر سوالی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *