وبلاگ

ست کامل قابلمه مسی | قیمت قابلمه مسی

قیمت قابلمه مسی

مس سومین ماده معدنی لازم برای بدن است که در خون جریان دارد و برای سلامتی بدن کاملا ضروری است | طبیعتا مس در بدن تولید نمی‌شود و باید از خارج از بدن تامین شود. مس در بدن فرآینده هایی نظیر خون سازی و افزایش سیستم دفاعی را  برعهده دارد.

در این مقاله به قیمت قابلمه مسی در اصفهان می‌پردازیم.

در بسیاری از مواد غذایی مانند غلات، حبوبات، گوشت قرمز و… مس وجود دارد و مصرف آن‌ها توصیه می‌شود.

درصدی از مس بدن را می‌توان با استفاده از ظروف مسی موجود در بازار تامین کرد. ظروف مسی یکی از قدیمی ترین ظروفی است که ایرانیان استفاده می‌کردند و در آشپزخانه های قدیمی هنوز هم یافت می‌شود. در یک دوره از تاریخ مردم ظروف مسی را برای افزایش حس صمیمیت هم همچنین با توجه به قیمت قابلمه مسی موجب  زرق و برق به آشپزخانه ها اضافه می‌کردند.

امروزه نیز استفاده از این ظروف بیشتر شده و مردم به دلیل خاصیت هایی که ظروف مسی دارند بازهم به این ظروف روی آوردند.

یکی از ظروف مسی که بیشتر استفاده می‌شوند، قابلمه مسی است. قیمت قابلمه مسی بسیار پرفروش است و افراد بسیاری طالب آن هستند و به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

قیمت قابلمه مسی

قیمت قابلمه مسی

 

نگه‌داری از ظروف مسی

نگهداری از ظروف مسی به دلیل قیمت قابلمه مسی بالا لازم است برای نگهداری از آن توجه داشته باشید و مانند هر ظرف دیگری اصول و قواعد خاصی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان ظروف مسی با کیفیتی در طول سالیان دراز داشته باشیم. یکی از این اصول و قواعد این است که به هیچ وجه ظروف مسی را بدون مواد غذایی و خالی روی حرارت قرار ندهید چون همانطور که می‌دانید داخل ظروف مسی قلع اندود شده است و وقتی خالی روی حرارت مستقیم باشد قلع داخلش آسیب دیده و کنده می‌شود.

این کار از کیفیت ظروف مسی موردنظر می‌کاهد همچنین برای آسیب ندیدن قلع داخل ظروف مسی بهتر است از قاشق چوبی استفاده شود. مورد دیگری که وجود دارد این است که ظروف مسی را با مواد غذایی نباید داخل یخچال قرار داد چون به مرور مواد غذایی طعمی تلخ به خود می‌گیرند.

یکی از مهم‌ترین موارد مربوط به ظروف مسی شستشوی آن‌هاست برای شستشو و برق انداختن ظروف مسی بهتر است از سرکه و نمک استفاده شود. برخی خانم های خانه دار نیز از لیموترش و نمک استفاده می‌کنند و ظروف مسی را برق می اندازند.

برخی مواقع شاهد اکسید شدن یعنی سیاه شدن داخل ظروف مسی هستیم که در این مواقع باید دست به کار شده و به اصطلاح به سفید کردن داخل ظروف مسی بپردازیم که این کار را می‌توان با سرکه سفید و مقداری نمک انجام دهیم و مقداری این محلول در ظروف باشد و سپس آبکشی کنیم تا این اکسید از بین برود. گاهی هم داخل ظروف مسی قرمز می‌شود که در این صورت هم کارهای قبلی را انجام داده و یا می‌توانیم به یک قلعکار معتبر مراجعه کنیم.

قیمت ظروف مسی قدیمی

قیمت ظروف مسی قدیمی

انواع ظروف مسی

ظروف مسی انواع مختلفی دارند. این ظروف پذیرایی به عنوان شیرینی خوری، آجیل خوری و سینی مورد استفاده قرار می‌گیرند انواعی هم وجود دارند که جنبه تزئینی دارند: مانند گلدان، شمع دان و… .

ظروف مسی برای پخت و پز خیلی کاربرد دارند و هر ظرفی که برای پختن هرنوع غذای خوشمزه نیاز باشد از جنس مسی موجود است. ظروف مسی که برای پخت و پز لازم است عبارت اند از: قابلمه های مسی، تابه های مسی و ملاقه مسی.

 

قیمت ظروف مسی دکوری

قیمت ظروف مسی دکوری

قابلمه های مسی

ست قابلمه مسی یکی از انواع پرکاربرد ظروف مسی برای پخت و پز است. این قابلمه های در اندازه های مختلف وجود دارند. بر اساس ابعاد آن‌ها در قیمت قابلمه مسی تفاوت وجود دارند که برای هر غذایی و هر ظرفیتی می‌توان از این ظروف استفاده کرد. ست کامل قابلمه های مسی، در سایزهای مختلف و قیمت قابلمه مسی به صورت تنوع دادن در تعداد آن به بازارعرضه شده است. که اکثرا شامل ست های  با تعداد زیر و قیمت قابلمه مسی متفاوت است:

ست قابلمه ۳ پارچه

ست قابلمه۶ پارچه

ست قابلمه۹ پارچه

ست قابلمه۱۲ پارچه

ظروف مسی در اصفهان

ظروف مسی در اصفهان

قیمت قابلمه مسی پر کاربرد

قابلمه های مسی همچنین در ظرفیت های مختلف تولید شده و روانه بازار شده است که انواع ظرفیت های پرکاربرد شامل موارد زیر هستند:

 • تک نفره
 • دو نفره
 • چهار نفره
 • شش نفره
 • هشت نفره
 • ده الی دوازه نفره

پیشنهاد می‌شود که بر حسب نیاز و بودجه هر کدام از انواع ست قابلمه ها قابل پسند بود، خریداری شود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در خرید مس کامل قابلمه مسی باید دقت شود، ضخامت ورق مس به‌کاررفته است؛ چون اگر ضخامت قابلمه کم باشد، قلع داخلی قابلمه می‌سوزد و قابل استفاده نمی‌شود.

همچنین صخامت کم باعث می‌شود حرارت خیلی سریع تر منتقل شود و مواد غذایی می‌سوزد. پس باید صخامت قابل مناسبی داشته باشد که ضخامت آن در قیمت قابلمه مسی موثر است.

قابلمه های مسی با دو روش کوره‌ایی و در کارخانه یا به روش دستی و چکشی ساخته می‌شوند. ظروفی که به روش سنتی و دستی ساخته می‌شوند از ضخامت بیشتری نسبت به قابلمه های کارخانه ایی برخوردارند و قلع این نوع ظروف با دوام تر به همین دلیل غذا در قابلمه های ساخت دست و چکشی دیر تر می‌سوزد.

قابلمه های مسی در ابعاد متفاوت در بازار وجود دارد تا نیاز هرکسی را برای پخت و پز رفع کند این ابعاد عبارت اند از :

 • قطردهانه: ۱۸ سانتیمتر
 • ارتفاع: ۸ سانتیمتر
 • قطر: ۲۰ سانتیمتر
 • ارتفاع: ۹ سانتیمتر
 • قطر: ۲۵ سانتیمتر
 • ارتفاع: ۱۱ سانتیمتر
 • قطر: ۳۳ سانتیمتر
 • ارتفاع: ۱۵ سانتیمتر

البته قابلمه های مسی در اهر ابعاد و قیمت قابلمه مسی و اندازه ایی موجود است و ابعاد ذکر شده در این مقاله صرفا نمونه ایی از ابعاد هستند و حتی شما می‌توانید با مراجعه به بازار های مسگری که در برخی شهرها وجود دارد قابلمه‌ایی با اندازه دلخواه سفارش دهید تا آماده شود.

جمع بندی

فواید استفاده از ظروف مسی بسیار است و بنابرین استفاده از آن‌ها در خانه می‌توان بر سلامت جسمی و روحی تاثیر فوق‌العاده‌ای بگذارد و کمک کند تا بدنی قوی‌تر و سالم تر داشته باشید.

البته بهتر است نکاتی را که در هنگام استفاده از ظروف مسی اشاره کردیم را فراموش نکنید تا ظروف مسی با کیفیتی را در طول سالیان داشته باشید و این ظروف خراب نشوند.

ست کامل قابلمه مسی از ظروفی است که در هر خانه ایی لازم است حتی می‌توان یکی از لوازم ضروری برای جهزیه عروسان در نظر داشت.

اگر قصد دارید ست کامل قابلمه مسی با کیفیت را خریداری کنید برای اطلاع از قیمت قابلمه مسی بهتر است به بازارهای سنتی که در زنجان و اصفهان و شهرهای دیگر وجود دارد مراجعه کنید و با کیفیت‌ترین ست کامل قابلمه مسی را برحسب نیاز خود خریداری کنید و سلامت خود و خانواده خود را تامین کنید.

ما در سایت هنروکادو ست کامل قابلمه مسی را فراهم کرده‌ایم که شما می‌توانید از قیمت قابلمه مسی اطلاعات کافی کسب کرده و نسبت به خرید ست کامل قابلمه مسی اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *