وبلاگ

8 راهکار برای تشخیص ظروف مسی اصل| خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

تشخیص ظروف مسی اصل

ظروف مسی به عنوان یکی از ظرف‌های پرطرفدار و مناسب جهت طبخ مواد غذایی محسوب می‌شوند که خرید ظروف مسی اصل در اصفهان با پخت و پز در آن‌ها علاوه بر رنگ و طعم مواد غذایی می‌توانید از تأثیرات مثبت آن بر روی سلامتی بدن نیز بهره‌مند شوید.

اما باید خاطر نشان شویم که شما هنگامی از تمامی مزیت‌های این ظروف بهره‌مند خواهید شد که جنس باکیفیت و مرغوبی از این ظروف را تهیه کرده باشید.

غیر از آن شاید استفاده از ظروف مسی تقلبی بر روی سلامتی شما تأثیرات منفی را برجای گذارد. لذا، نیاز است چندین روش جهت تشخیص ظروف مسی اصل را برای شما ارائه کنیم تا در زمان تهیه آن‌ها به نکات ذکر شده دقت کنید.

پس همراه ما باشید تا نکات طلایی تشخیص ظروف مسی اصل و راهنمای کافی برای خرید ظروف مسی اصل در اصفهان را به شما بگوییم و با مراجعه به سایت هنر کادو اقدام به خرید ظروف مسی نمایید.

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

راهکار تشخیص ظروف مسی اصل

  • چکش زنی برای تشخیص ظروف مسی اصل

نوع چکش زنی یکی از اساسی‌ترین متدهای تشخیص ظروف فوق به شمار می‌آید. از جمله مواردی که جهت اصل بودن ظروف‌های مسی نظیر قابلمه و یا لیوان مسی اصل امری حائز اهمیت در نظر گرفته می‌شود، چکش زنی ظروف مسی است.

در حقیقت تأکید ما بر روی روش تشخیصی که نوع چکشی زنی آن‌هاست نیست، بلکه انجام این متد به روش ماشینی نیز در برخی موارد ممکن است باکیفیت‌تر انجام شود. هدف از نوع چکش زنی جهت تشخیص ظروف مسی این است که این امر باید به شکل کاملاً منظم و ریز انجام شود.

بهتر است بدانید ظرف‌های مسی باکیفیت و اصل که به شکل ماشینی و یا دستی تولید می‌شوند، از چکش زنی ریز و منظمی برخوردار هستند. همچنین چکش زنی‌های که به شکل ردیفی و ریز بر روی ظروف مسی انجام می‌شوند زیبایی آن‌ها را دوچندان می‌کند.

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

  • آهن‌ربا برای تشخیص ظروف مسی اصل

شما با استفاده از آهن‌ربا می‌توانید به‌راحتی اصل بودن ظروف مسی را تشخیص دهید. درمجموع می‌توان بیان کرد که مهم‌ترین و اصلی‌ترین شیوه تشخیص این ظروف نظیر قابلمه و یا لیوان‌های مسی اصل از طریق آهنربا است.

به این شکل که با نزدیک کردن آهن‌ربا به ظرف مسی، چنانچه جذبی بین آن‌ها صورت بگیرد باید بیان کنیم که در حقیقت شما ظرف آهنی خریداری کرده‌اید که دارای روکشی به رنگ مسی است.

بهتر است بدانید هیچ‌گاه آهن‌ربا به سمت مس جذب نمی‌شود. درصورتی‌که آهن‌ربا را به ظرف مسی نزدیک کردید و این عمل سبب جذب هردوی آن‌ها به همدیگر شد، بی‌شک مس اصل نیست!

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

  • ورق مس تشخیص اصل بودن ظروف مسی

ازنظر ضخامت ورقه‌های مسی به چند نوع متعدد تقسیم‌بندی می‌شوند. ضخامت ورق مسی مبنای نوع ظرفی است که سازندگان جهت ساخت آن انتخاب می‌کنند.

به‌طور کلی نمی‌توان در روش تشخیص ظروف مسی اصل بیان نمود که هر چه ضخامت ورق‌های مسی مورد استفاده جهت تهیه ظرف بیشتر باشد، حتماً اصل و یا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

علت این موضوع آن است که جهت ساخت ظرف‌های مخصوص پذیرایی مسی به‌منظور ظرافت بیشتر کار و همچنین زیبایی آن‌ها باید از نازک‌ترین ورق‌ها استفاده کرد.

ضخامت ورق‌های مسی برمبنای استفاده ظرف‌های مسی نظیر قابلمه و یا لیوان مسی اصل متمایز است. به طور مثال قابلمه‌های مسی به دلیل قرار گرفتن بر روی حرارت، سازندگان باید از ورق‌های مسی ضخیم‌تر جهت ساخت آن‌ها استفاده کنند.

جهت تهیه ظروفی من‌جمله پارچ و یا لیوان‌های مسی می‌توان از ورق‌های مسی نازک‌تر نیز استفاده کرد. (البته نه به‌اندازه‌ی که ظروف نامبرده به‌آسانی خم و فرم اصلی خود را از دست دهند.)

بهتر است خاطر نشان شویم که تشخیص اصل یا تقلبی بودن ظروف بر اساس ضخامت بکار برده شده در ورقه‌های مسی نیز قابل‌تشخیص است.

بنابراین ظرف ضخیم با کیفیت و قیمت بالا تر ارائه می گردد .

  • تشخیص ظروف مسی اصل- نوع قلع

ممکن است تابه‌حال با تغییر رنگ ظروف مسی به رنگ سفید و یا از رنگ اصلی آن کمی متفاوت‌تر مواجه شده باشید. دلیل این مغایرت رنگ موجود در بخش داخلی و یا بیرونی این ظروف اندود کردن قلع داخل این سری از ظروف است.

لازم به ذکر است مرغوبیت قلع اندود کردن و همچنین کیفیت قلع امری مهم و ضروری است. درمجموع می‌توان بیان کرد که شما از طریق کیفیت قلع و یا نوع اندود کردن قلع می‌توانید به‌راحتی تقلبی و یا اصل بودن ظروف مسی را تشخیص دهید.

دلیل کیفیت قلع موجود در این ظروف به این علت است که در زمان طبخ مواد غذایی قلع موجود در قابلمه مسی از آن جدا نشده و با غذایی شما ترکیب نشود که می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد.

اما چنانچه به‌طور صحیح اندود کردن قلع در ظروف مسی انجام‌شده باشد، هیچ‌گاه اتفاق فوق نخواهد افتاد.

در حقیقت سفیدکاری توسط قلع به رنگ سفید و شفاف می باشد . اگر رنگ مات بود ممکن است با چیزی غیر از قلع سفید شده باشد .

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

  • قالب گیری ظروف مسی اصل

مهم‌ترین قسمت در ظروف مسی، قالب‌گیری آن‌ها است. ظروف باکیفیت و اصل به شکلی قالب‌گیری در آن‌ها صورت می‌گیرد که هیچ تفاوتی حتی به‌اندازه‌ی یک میل باهم ندارند و هر مدل از آن‌ها به یک اندازه است.

محل درب ظروف و جای دسته‌ها از روی قاعده و اصول بر روی بدنه ظرف مسی قرار می‌گیرد. باید توجه داشته باشید که درب ظرف‌های مسی به‌خصوص قابلمه‌ها به‌آسانی در محل مناسب قرار گیرد و علاوه بر این دسته‌های آن‌ها بسیار مستحکم بر روی ظروف نصب شوند.

  •  وزن ظروف مسی اصل

نسبت حجم به وزن از دیگر متدهای تشخیصی ظرف‌های مسی اصل نظیر قابلمه و یا لیوان‌های این ظروف به شمار می‌آید. به‌طور معمول مس از دیگر فلزاتی من‌جمله برنج و آهن نیز سنگین‌تر است.

امروزه به دلیل روند افزایشی قیمت مس، سازندگان این سری از محصولات سعی می‌کنند از وزن این ظروف بکاهند و آن‌ها را سبک‌تر طراحی کنند. اما باید متذکر شویم که وزن آن‌ها در مقابل سایر فلزات به‌مراتب بیشتر است.

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

  • بررسی رنگ ظروف مسی اصل

بهتر است بدانید ظروف اصلی مسی بسیار براق و درخشان هستند به همین منظور توصیه می‌شود که در زمان تهیه این ظروف به رنگ موجود در آن‌ها بسیار دقت کنید تا از این ویژگی برخوردار باشند.

تیره بودن رنگ مس بیانگر بی‌کیفیت بودن آن است. همان‌طور که بیان کردیم یکی از متدهای تشخیص ظروف مسی اصل رنگ موجود در آن‌ها است.

مس‌های بی‌کیفیت و در عین‌ حال تقلبی، کاملاً  کدر و قهوه‌ی رنگ(مایل به زرد) هستند؛ اما مس اصل رنگ درخشان و سرخی دارد که این امر سبب می‌گردد شما به‌آسانی بتوانید اصل بودن ظروف مسی را تشخیص دهید.

البته ممکن است ظرف با کیفیت هم در مجاورت رطوبت کدر شده باشد که با فرچه کاری مجددا براق می شود .

  • صدای مس اصل 

شما از طریق صدا می‌توانید به‌راحتی اصل و یا تقلبی بودن ظروف مسی را از یکدیگر تشخیص دهید. مس فلزی نرم است که با تقه زدن به آن بایستی صدای کم و ضعیفی را از خود تولید کند.

چنانچه با وارد کردن ضربه از ظروف مسی، صدای تیز و بلندی ایجاد شود بی‌تردید باید بدانید که این ظروف تقلبی هستند. ممکن است متد فوق کاملاً دقیق و یا حرفه‌ای نباشد اما در اغلب موارد می‌تواند تکنیکی کارآمد به حساب آید.

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

خرید ظروف مسی اصل در اصفهان

سخن آخر

ما در این مقاله در مورد نحوه تشخیص مس اصل با شما صحبت کردیم و راهکارهای مختلفی به شما نشان دادیم تا مس تقلبی را به جای اصل نخرید؛ اما مهم ترین نکته‌ای که وجود دارد و مانع خرید ظروف مسی اصل در اصفهان با جنس تقلبی می‌شود، خرید ظروف مسی اصل در اصفهان از مراکز معتبر است.

اگر قصد خرید ظروف مسی اصل در اصفهان دارید، می‌توانید با خیال راحت به فروشگاه ما اعتماد کنید و با خرید آنلاین، با کیفیت‌ترین ظروف مسی را با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید و درب منزلتان تحویل بگیرید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و با خیال راحت خرید ظروف مسی اصل در اصفهان را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *