وبلاگ

سفارش ست کامل ظروف مسی جهزیه عروس| سرویس ظروف مسی عروس

ظروف مسی جهیزیه

خرید سرویس ظروف مسی عروس همیشه قسمت جذاب و حساس قسمت ازدواج است که عروس و داماد برای اولین بار تمامی وسایل زندگی مشترکشان را با سلیقه یکدیگر میخرند و خانه عشق خود را بنا می‌کنند.

در این مقاله نکات لازم برای خرید سرویس ظروف مسی عروس یاد آوری می‌شود.

ولی معمولا به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شده است.  در این میان باید توجه داشت که وسیله هایی خریداری می‌شوند که واقعا مورد نیاز است و هزینه اضافی برآورد نشود.

ظروف مسی هنر دست ایرانیان است و از دیرباز محبوبیت خاصی داشته اشت. از قدیم در همه خانه ها ظروف مسی یافت میشود ولی در دوره ایی این حضور کمرنگ تر شد و مردم به لوازم مدرن تر روی آوردند ولی ظروف مسی در چندسال اخیر به دلیل ارزشمند بودن و ماندگاری بالا دوباره محبوبیت خود را پس گرفته اند و به عنوان لوازم دکوری و لوازم پخت و پز و همچنین لوازم پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرند.

در گذشته نه‌چندان دور تا به امروز، استفاده از مس برای تولید ظروف بسیار رایج بود تا جایی که ظروف مسی جهزیه عروس به‌عنوان بخشی ارزشمند از جهیزیه دختران آماده ازدواج شناخته می‌شود.

بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا در جهزیه خودشان ست کامل ظروف مسی را داشته باشند. در این مقاله میخواهیم در این مورد با شما صحبت کنیم و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای ظروف مسی

ظروف مسی مزایای زیادی دارد که به همین دلیل هم طرفداران زیادی دارند. همین مزایای زیاد باعث شده تا حتی عروسان برای شروع زندگی مشترک برای چندین سال از سرویس ظروف مسی عروس استفاده کنند . از مزایا ظروف مسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 غذایی با طعم لذیذ تر

یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از سرویس ظروف مسی عروس این است که به مواد غذایی طعمی بهتر میبخشد. چون مس رسانای خوبی برای گرماست؛ بطوریکه به صورت یکنواخت گرما را منتقل میکند و با خیال راحت میتوان از این ظروف در پخت غذاهایی که به حرارت بالا نیاز دارند استفاده کرد..

البته درست به همین دلیل برای غذاهای سرخ کردنی مواد غذایی ترد تر میشوند و غذاهای دیگر هم بهتر جا می افتند و سریع آماده میشوند.

مزایای ظروف مسی

مزایای ظروف مسی

 بدن سالم با ظروف مسی

مس برای بدن عنصری ضروری است. مس باعث رشد مناسب بدن، استفاده کارآمد و موثر از آهن، جلوگیری از پیری زودرس، ریتم قلبی منظم، کاهش کلسترول، افزایش تشکیل گلبول قرمز خون و … میشود. طبق تحقیقات محققین از علل بروز بیماری آلزایمر در انسان رسوب یون های آلومینیوم در مغز است.

این تحقیقات باعث شده تا مردم سرویس ظروف مسی عروس روی آوردند. مس در بدن انسان انرژی زاست و کمبود آن باعث افت انرژی میشود. مس ضدافسردگی است و به سیستم دفاعی بدن کمک می‌‌کند. پس بهتر است درصدی از مس بدن را با ظروف مسی تامین کنیم.

اگر می‌خواهید بیشتر در این مورد بدانید، ما یک مقاله کامل در مورد فواید ظروف مسی و سرویس ظروف مسی عروس داریم که توصیه می‌کنیم حتما مطالعه کنید.

انواع ظروف مسی

بسیاری از نوعروسان از تمامی انواع ظروف مسی استفاده می‌کنند. ظروفی که عروسان می‌توانند خریداری کنند شامل: شیرینی خوری مسی، آجیل خوری، انواع قابلمه، انواع سینی در سایزهای مختلف، ماهیتابه مسی، گل و گلدان مسی، جا دستمال کاغذی، سطل زباله، شکلات خوری، دیزی خوری، پارچ و لیوان مسی و کتری و قوری مسی می‌شود. شاید بتوان در این مورد ظروف مسی را به دو دسته طبقه بندی کرد:

ظروف مسی کاربردی

ظروفی که در پخت و پز و یا پذیرایی کاربرد دارند را در دسته ظروف مسی کاربردی قرار می‌دهیم. این ظروف ممکن است در اتاق، آشپزی و یا برای پذیرایی مناسب باشند. این ظروف شامل؛ قابلمه، سینی، شیرینی خوری، میوه خوری و … هستند.

ظروف مسی کاربردی

ظروف مسی کاربردی

ظروف مسی دکوری

دسته­­ ای دیگر ظروف مسی دکوری هستند که به عنوان دکور به نمایش گذاشته می‌شوند. ظروفی مثل تنگ قلم زنی ، کشکول ، شیرینی خوری ، گلدان، جاشمعی و… . ظروف مسی دکوری معمولا ظروفی هستند که فیروزه کوبی و یا قلمزنی شده اند. این ظروف بسیار ظریف و شیک و مناسب دکور هستند.

ما یک مقاله در مورد ظروف مسی دکوری داریم که توصیه می‌کنیم حتما آن‌را مطالعه کنید.

 

سرویس ظروف مسی عروس مورد نیاز 

سرویس ظروف مسی عروس از نظر رنگ، اندازه و نوع متنوع هستند ولی ضروری نیست که هر ظرف مسی در اول زندگی خریده شود. گاهی بعضی ظروف به هیچ وجه نیاز نمی‌شود پس بهتر است اول نیازسنجی شود، سپس نسبت به خرید اقدام شود.

می‌خواهیم در ادامه بعضی از ظروف مسی برای جهزیه عروس را نام برده و بصورت مختصر به توضیح آن بپردازیم:

 دیگ و تابه مسی

دیگ وتابه های مسی در ابعاد متفاوت وجود دارند. دیگ ها خیلی زیبا و همچنین پرکاربرد هستند ولی در ابعاد خیلی بزرگ کاربردی در سرویس ظروف مسی عروس ندارد. تابه ها هم همچنین در ابعاد بزرگ کاربرد خاصی ندارند و ابعاد متوسط پیشنهاد می‌شود. در این دیگ و تابه ها معمولا هرنوع غذایی پخت می‌شود ولی بهتر است نسبت به نیاز خریداری شود.

ماهیتابه مسی

ماهیتابه مسی

 سینی مسی

سینی های مسی هم مانند دیگ های مسی در ابعاد کوچک تا بزرگ ساخته می‌شود. سینی های مسی هم ساده هستند هم تزئیناتی خاصی مثل قلمزنی دارند، اگر برای استفاده روزانه خریداری شود پیشنهاد ما سینی های ساده ولی باکیفیت بالا هستند ولی اگر برای دکور خریداری شود بهتر است از نوع تزئینی خریداری شود. سینی ها با توجه به کاربرد بالا برای پذیرایی چایی ، سرو خوراک  و غیره بسیار کاربردی هستند و توصیه می شود حداقل دو عدد سینی یا مجمع گرد و دو عدد دیس بیضی مسی تهیه بفرمایید .

 

 ملاقه مسی

اکثرا افراد وقتی دیگ مسی تهیه می‌کنند تعدادی از ظروف پخت و پز را هم با آن ست می‌کنند. ظروفی مانند ملاقه که برای پذیرایی سوپ و آش و مایعات که در سرویس ظروف مسی عروس بسیار کاربردی  است.

 سرویس جا ادویه‌ایی مسی

این سرویس معمولا در سرویس ظروف مسی عروس جای دارد و عروسان دوست دارند با سرویس هایی که دارند ست شود. اگر بیشتر وسیله هایتان را مسی خریده اید پیشنهاد می‌کنیم از جا اودیه مسی هم استفاده کنید که جلوه ایی خاص به آشپزخانه شما می‌دهد.

پاسماوری مسی جدید

پاسماوری مسی جدید

 شکلات خوری، میوه خوری و آجیل خوری مسی

این دسته از ظروف جزو ظروف دکوری محسوب می‌شوند و بیشتر اوقات در بوفه یا روی میز خودنمایی می‌کنند. این ظروف معمولا چکشی و یا قلمزنی شده‌اند و در مدل های گوناگونی هستند که می توان بسته به نیاز و سلیقه و سبک دکوراسیون نسبت به خرید شکلات خوری، میوه خوری و آجیل خوری مسی اقدام کرد.

 سرویس قهوه خوری مسی

اگر جزو افرادی هستید که برای مهمان ها قهوه سرو می‌کنید یا خود علاقه به قهوه دارید سرویس قهوه خوری مسی یک پیشنهاد خاص برای سرویس ظروف مسی عروس است. شما می توانید با خرید سرویس قهوه خوری مسی، هم طعم بهتری از قهوه را داشته باشید و هم زیبایی و اصالت را به جمع و مهمانی خودتان اضافه کنید.

 سینی مسی

سینی مسی

جمع بندی

محصولات مسی بسیار متنوع هستند. باید در خرید این نوع محصولات دقت کافی داشته باشیم و اگر  تعداد زیادی خرید داشته باشیم از مکان های معتبر با قیمت های مناسب خریداری کنیم.

ما در فروشگاه هنر کادو این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که بتوانید بهترین ست کامل ظروف مسی جهزیه را به صورت آنلاین و با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید و خیالتان راحت باشد.

اگر سوالی در زمینه سرویس ظروف مسی عروس داشته باشید، می‌توانید به سایت https://honarkado.ir/ مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *